Jak wybrać rękawice na motocykl?

sklep motocyklowyZakup akcesoriów motocyklowych to zadanie wymagające sporej wiedzy oraz doświadczenia. Początkujący miłośnicy mogą mieć problemy z doborem odpowiednich rękawic. Należy pamiętać, że wpływają one na komfort jazdy, a także stanowią dodatkową ochronę. Lepiej nie kupować produktów pierwszych z brzegu. Wybór powinien być przemyślany oraz dobrany do indywidualnych potrzeb. Dobre sklepy motocyklowe posiadają minimum kilkanaście modeli i wzorów.

Jaki krój?

W pierwszej kolejności należy dokonać wyboru pomiędzy rękawicami krótkimi oraz długimi. Przewiewne rękawiczki o krótkiej długości idealnie sprawdzą się podczas upalnych dni. Są również polecane w typowo miejskie trasy, gdzie zachodzi konieczność ich częstego ściągania. Raczej nie sprawdzą się one w chłodne dni, gdyż nie chronią nadgarstka.
Długie rękawice sprawdzają się podczas niesprzyjających warunków pogodowych lub w długich trasach (jeśli posiadają dodatkowe ochraniacze).

Rodzaj rękawic

Porządny sklep motocyklowy oferuje minimum kilka rodzajów rękawic m.in. turystyczne, sportowe, offroadowe. Wybór zależy w dużej mierze od posiadanego sprzętu. Nieco absurdalne jest wybieranie rękawic sportowych na skuter. Jest to strata pieniędzy, gdyż właściwości produktu nie zostaną w pełni wykorzystane. Istotne są również warunki eksploatacji pojazdu.